top of page
Ara

Plajda Dolaşırken Dinozor Ayak İzi Keşfetti

Bu haber tam çocuklar için! Plajda dolaşırken bir dinozor ayak izini keşfedebilme ihtimalleri olduğunu duysalar kim bilir nasıl heyecanlanırlar. Ne dersiniz?Birleşik Krallık'a bağlı Galler bölgesindeki Vale of Glamorgan'da Bendricks Bay sahilinde ailesiyle birlikte yürüyüşe çıkan 4 yaşındaki Lily Wilder arkeologları heyecanlandıran bir keşfi ortaya çıkarttı.


Wilder, sahilden yürüdüğü sırada dinozor ayak izi fark etti.


Küçük çocuğun ailesi dinozor ayak izini arkeologlara haber verdi.Bölgeye keşfe gelen arkeologlar, yaptıkları inceleme sonucunda ayak izinin 220 yıllık ve 75 cm uzunluğunda bir dinozora ait olduğunu açıkladı.


Galler Ulusal Müzesi paleontoloji küratörü Cindy Howells de ayak izini "Bu sahilde bulunan en iyi örnek" olarak nitelendirdi.


Küçük Lily´nin annesi Sally Wilder de "Ayak izini keşfedenler Lily ve Richard'dı (babası). Lily onu yürürken gördü ve 'baba bak' dedi.


Richard eve gelip bana fotoğrafı gösterdiğinde harika göründüğünü düşündüm. Richard bunun gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşündü. Arkeologlara haber verdik. Eşsiz keşif ortaya çıktı" dedi.Hayatta iyi şeyler de oluyor.

Ve her şey de mümkün...


Hayatta iyi şeyler de oluyor.
Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page