top of page
Ara

Pendik'te Bir İşadamı Sahipsiz Köpekler İçin Misafirhane ve Aşevi Açtı

İstanbul'un Pendik ilçesinde yaşayan iş adamı Ünal Hekim, sokak köpekleri için sıcak yemek pişirilen "Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi" adını verdiği bir aşevi, sahipsiz köpeklerin bir süre kaldığı misafirhane ile yavru köpekler için yetimhane açtı.

İstanbul'un Pendik ilçesinde yaşayan hayvansever ve hayırsever iş adamı Ünal Hekim, sokak köpekleri için sıcak yemek pişirilen "Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi" adını verdiği bir aşevi, sahipsiz köpeklerin bir süre kaldığı misafirhane ile yavru köpekler için yetimhane açtı.


Pişirilen yemekler daha sonra kaplara doldurularak Şile, Gebze, Pendik ve Tuzla bölgesinde sahipsiz hayvanların yaşadığı yerlere araçlarla taşınıyor. Araçları tanıyan ve kendilerine yemek verileceğini anlayan köpekler, araçların peşinden koşarak yemeğin verildiği yerde toplanıyor. Hekim ve ekibi, yere serdikleri naylon üzerinde beraberinde getirdikleri yemekleri köpeklere servis ediyor.

Hekim, yaptığı açıklamada, aşevinde köpekler için pişirdikleri yemeklerin, insanların yiyebileceği temizlikte ve kalitede olduğunu söyledi. Bir tür haşlama yaptıklarını belirten Hekim, "Yaklaşık 150 kova yemeği Gebze ve Şile arasında dağıtıyoruz. İki aracımız var. Bunu reklam için yapmıyoruz. Dışarıdan hiçbir şekilde yardım almıyoruz. Her şeyi kendi bütçemizden karşılıyoruz." diye konuştu.


"Aşevinin yanı sıra bir misafirhanemiz de var. Burada bizden köpek isteyenler için köpekleri misafirhaneye getirerek sahiplendiriyoruz. Yanına da bir yetimhane açtık. Annesini, babasını kaybetmiş yavrular var. O yetimlere bakıyoruz. Banyoda yıkıyoruz, kemoterapi verdiğimiz köpekler var. Kör olan, uyuz olan, kanser olan köpeklerimiz var. Bunları biz toplayarak, tedavi ediyoruz. Ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz."

Hekim, aşhanenin masraflarını kendi imkanıyla karşıladığını ve hiçbir şekilde bağış kabul etmediğini kaydetti. Pazar günü hariç haftanın diğer günleri yemek dağıtımı yaptıklarını aktaran Hekim, "Bu işten vazgeçme şansım yok. Çocuklarıma bırakacağım en büyük servet burası." ifadelerini kullandı.


Hayatta iyi şeyler de oluyor.
Kaynak: CNNTürk

Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page