top of page
Ara

Milli okçumuz Mete Gazoz olimpiyat şampiyonu

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda finale çıkan Mete Gazoz, okçulukta Türkiye'ye tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını kazandırdı.2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 8. gününde klasik yay bireysel kategoride mücadele eden milli sporcu Mete Gazoz, finalde İtalyan rakibi Mauro Nespoli'yi 6-4 yenerek altın madalya kazandı.

Bu madalya Türkiye'nin Tokyo 2020'deki ilk altın madalyası oldu.


Türkiye'ye altın madalya gururunu yaşatan Mete Gazoz'un 2016 yılında 'Daha çok çalışıp 2020 de Tokyo'dan altın madalya döneceğim" yazdığı tweet dikkat çekti.Genç sporcu Mete Gazoz, 6 yaşındayken spora başladı. Ciddi eğitim sürecinden geçen Mete, omuz kaslarını geliştirmek için 8 yaşına kadar yüzdü. Çocukluğunda zihnini sürekli açık tutmak için piyano öğrendi. Hayallerine ulaşmak için muhteşem bir çaba gösteren Mete, sonunda altın madalyaya ulaştı.


Hedeflere, hayallere; kararlılıkla ve emekle gerçekten ulaşılabileceğini bir kez daha fark etmemizi ve dünyada bunca olumsuzluğun yanında aynı anda iyi şeyler de olduğunu görmemizi sağlıyor bize Mete Gazoz, canı gönülden teşekkür ederim.


Hayatta iyi şeyler de oluyor.Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page