top of page
Ara

Kat Görevlisi Olarak Çalışmaya Başladığı Kurumda Yönetici Oldu

Konya'da yaşayan 50 yaşındaki Zübeyde Mutlu, dışarıdan tamamladığı ortaokul ve lise eğitiminin ardından kazandığı üniversiteyi başarıyla bitirip yüksek lisans da yaparak, kat görevlisi olarak çalışmaya başladığı kurumda yönetici oldu.

Zübeyde Mutlu, azim, istek ve kararlılık örneği... Önemli bir isim çünkü Konya'da yaşayan 4 çocuk annesi, dışarıdan tamamladığı ortaokul ve lise eğitiminin ardından üniversiteyi başarıyla bitirip yüksek lisans da yaparak, kat görevlisi olarak başladığı eğitim kurumuna müdür oldu.


Çünkü Türkiye'de Ajans Press'in, PRNet’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre geçen yıl cinsiyet eşitsizliği ile alakalı basına 940 haber yansıdığı tespit edildi.


Çünkü UNDP Türkiye İnsani Gelişim Raporu'nun verilerine göre Türkiye’de parlamentodaki kadın milletvekili oranı %17,4.


Ve maalesef kadınların işgücüne katılım oranı %33,5 iken, erkeklerde %72,6 düzeyinde seyrediyor.


Çünkü bu ülkede 2017'de 409, 2018'de 440 ve 2019'da kasım sonuna kadarki verilere göre 422 kadın cinayeti işlendi. (Kaynak: Kadın Cinayetlerini Durduracağız)


Anadolu Ajansı'na konuşan Zübeyde Mutlu, "Kadınlar için istedikten sonra evli ve çocuk sahibi olmak eğitime engel değil. Cesaretlerini toplayıp hayallerinin peşinden gitsinler. Kadınlar, düşündüklerinden daha güçlü." dedi.


Hayatta iyi şeyler de oluyor...

Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page