top of page
Ara

7 yaşındaki kız Google’a iş başvurusunda bulundu, cevap CEO’dan geldi

İngiltere’nin Hereford kentinden 7 yaşındaki bir kız çocuğu, el yazısıyla Google’a mektup yazarak iş başvurusunda bulundu. Cevap ise şirketin CEO’sundan geldi.Chloe, Google’a bilgisayar becerilerine sahip olduğunu ve “armut koltuklarda oturup, kaydıraklardan kayabileceği bir ofis”te çalışmak istediğini anlattı.


Mektubunda tablet ve bilgisayar kullanabildiğini, okumayı, hecelemeyi, toplamayı ve bilgisayar oynamayı bildiğini anlatan Chloe, öğretmenleri ve ailesinin kendisini başarılı bulduklarını anlattı.


“Babam derslerimde ve öğrenmekte iyi olmaya devam edersem bir gün Google’da çalışabileceğimi söylüyor” yazdığı mektubunda, iş başvurusunun nasıl bir şey olduğunu bilmediğini ama bu mektubun iyi olabileceğini düşündüğünü anlattı. Chloe mektubunu “Mektubumu okuduğunuz için teşekkürler çünkü daha önce sadece Noel Baba’ya mektup yazmıştım” diyerek bitirdi.


Küçük kıza cevap ise Google’ın CEO’su Sundar Pichai’den geldi.


Pichai, Chloe’ye verdiği cevapta, “Eğer çalışmaya devam eder ve hayallerinin peşinden gidersen her şeyi başarabilirsin. Google’da da çalışabilirsin, Olimpiyatlar’da yüzme şampiyonu da olabilirsin” sözlerine yer verdi.


“Okulun bittiği zaman iş başvurunu heyecanla bekliyor olacağız” diyen Pichai’ye teşekkür Chloe’nin babasından geldi. Kızının bir trafik kazası sonrası kendine güveninin kaybettiğini ve bu mektubun onu çok mutlu ettiğini, çalışmaları konusunda şevklendirdiğini söyledi.


Hayatta iyi şeyler de oluyor.
Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page