top of page
Ara

'Gençler Kitap Okuyor' Etkinliği Düzenledi

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, sosyal medya üzerinden haberleşip bir araya gelen öğrenciler, sosyal mesafe kurallarına uyarak, 'Gençler Kitap Okuyor' etkinliği düzenledi.

İşin içinde gençler ve kitaplar oldu mu, iyi olmaması mümkün mü?


Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı öğretmen ve öğrenciler sosyal medya üzerinden haberleşerek 'Malkaralı Gençler Kitap Okuyor' etkinliği başlattı. Kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasının amaçlandığı etkinliğe, 81 ili temsilen gönüllü 81 öğrenci katıldı. Velilerin de katıldığı, açık havada düzenlenen programda, herkes kendi evinden getirdiği kitapları yarım saat boyunca okudu. Etkinlikten sonra öğrencilerden oluşan müzik grubu katılımcılara kendi besteledikleri şarkılarla konser verdi. 


Etkinliğin diğer illere de örnek olmasını istediklerini belirten proje koordinatörü Sümeyye Akpınar, "Kitap okuma alışkanlığı kazandırılması konusunda farkındalık oluşturmak için 81 ili temsilen gönüllü 81 katılımcı ile gençler yarım saat süre ile kitap okundu. Etkinlik Covid-19 sağlık tedbirleri alınarak açık alanda gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 aylık bir süredir bu proje üzerinde çalışıyorduk. Pandemi sürecinde evde kalan gençler için böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik. Kitap okuma etkinliğimiz okullar açılana kadar devam edecek. Bu yaptığımız projenin diğer illerde hatta tüm Türkiye'de devam etmesini isteriz" dedi. 


Hayatta iyi şeyler de oluyor.

Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page