top of page
Ara

Denize Kıyısı Olmayan Gaziantep'te 36 Milli Yüzücümüz Yarışlara Hazırlanıyor

Müthiş bir haber. Film gibi!


Denize kıyısı olmayan Gaziantep, son yıllarda yapılan yatırımlar sayesinde su sporlarında Türkiye’nin en iddialı şehirlerinden birisi haline geldi. Yüzme Milli Takımında biri kurbağalamada rekortmen olan 36 sporcusu bulunan kentte, yeni sporcuların yetişmesi için de çalışmalar aralıksız sürüyor.Gaziantep’in birçok bölgesine son yıllarda yaptırılan yüzme havuzlarında açılan kurslar sayesinde su sporlarına ilgi arttığı gibi, profesyonel sporcu sayısında da artış yaşandı. Merkez Şehitkamil Belediye Spor Kulübünün yüzme branşı sporcularından Kaan Kara, son olarak İstanbul’da düzenlenen Türkiye Arena Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası Yıldızlar Bireysel yüzme müsabakalarında 3 yıldır kırılamayan 100 metre kurbağalamada 01.02.38lik dereceyle 15-16 yaş kategorisinde yeni rekorun sahibi oldu.


Şehitkamil Belediyespor antrenörlerinden Ali Göz, Alleben Yüzme Havuzunda 3 farklı branşta birçok milli sporcu yetiştirdiklerini söyledi. Açtıkları kurslarda birçok kişinin yüzme öğrendiğini bunun yanı sıra milli sporcuların da yetiştiğini anlatan Ali Göz, öğrencileriyle hedeflerini hep yükseklerde tuttuklarını ifade etti.


Son yapılan şampiyonada 3 yıldır kırılamayan rekoru egale ederek kurbağalama dalında rekorunun sahibi olan Kaan Kara, ablasının tavsiyesi ile başladığı sporu severek devam ettirdiğini söyledi. Milli takım sporcusu olduğu için ayrıca gururlu olduğunu ve olimpiyatlarda yüzme hayali kurduğunu anlattı.


Hayatta iyi şeyler de oluyor.
Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page