top of page
Ara

Diyarbakırlı Kübra Getiren Turkey Open Olimpiyat Kota Basminton Turnuvası'na Katılmaya Hak Kazandı

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde, beden eğitimi öğretmenliği yapan Mehmet Çiçek, badminton sporcusu Kübra Getiren'e gönüllü olarak antrenörlük yaptı. Getiren, Turkey Open Olimpiyat Kota Badminton Turnavası'na katılmaya hak kazandı.


Gönüllü olarak çalıştırdığı sporcuyu milli takıma kazandırdı


Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde, beden eğitimi öğretmenliği yapan Mehmet Çiçek, boş zamanlarında badminton sporcusu Kübra Getiren'e (18) gönüllü olarak antrenörlük yaptı. Getiren, Turkey Open Olimpiyat Kota Badminton Turnavası'na katılmaya hak kazandı.


Hazro'da beden eğitimi öğretmeni olan ve Milli Takım antrenörlüğü yapan Mehmet Çiçek, çocukluğumdan beri bildiği badminton sporunu çocuklara öğretmek için çaba sarf ediyor.


Çiçek, ilkokul eğitiminden beri badminton sporuna ilgi duyan Kübra Getiren'e gönüllü olarak antrenörlük yaparak, Milli Takımı'na davet edilmesini sağladı.


Diyarbakır'daki çocuklara hem de iyi sporcular yetiştirmek amacında olduğunu söyleyen Çiçek, "Badminton sporuyla alakalı olarak hedefimiz birçok insana öğretmek. Diyarbakır'ın her sokağında caddesinde her yaş grubunun badminton oynamasını istiyorum. Kübra, 14-17 Aralık'ta yapılacak Türkiye Open Turnuvası’na katılacak. Kendisi zaten üst düzey sporculardan birisi. Şampiyonada ilimizi en iyi şekilde temsil edecektir. Boş zamanlarımızı en iyi şekilde daha verimli halde geçirmek için gönüllü olarak yapıyorum bu işi. Herhangi bir kurumdan veya yerden ücret talep etmeden sevdiğim bildiğim işi herkese öğretmeye çalışıyorum. Bir değil birçok Kübra yetişsin Diyarbakır'da" dedi.


2012 yılında ilkokul 4'üncü sınıftayken beden eğitimi dersinde özenerek izlediği badminton sporunu yapmaya başlayan Kübra Getiren, GAP Karaçalı Anadolu Lisesi 4'üncü sınıf öğrencisiyken lise takımındaki başarısıyla Milli Takım'a seçildi. 3 yıldır Milli Takım sporcusu olan Getiren, 2017 yılında Avrupa Junior 3'üncülüğü elde etti. 2018-2019 yılları arasında ise düzenlenen çeşitli müsabakalarda Anadolu Yıldızlar Ligi birinciliği, okul sporlarında ve Türkiye

şampiyonasında çeşitli dereceler elde etti. Son olarak 2020 yılı şubat ayında 19 yaş altı Türkiye şampiyonasında ön elemeyi geçerek ilk 64'e kaldı. Getiren'i 4 yıldır aktif olarak çalıştıran Mehmet Çiçek de gönüllü olarak antrenörlük desteği veriyor.


Hayatta iyi şeyler de oluyor.

Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page