top of page
Ara

Bursa Şehir Hastanesi Türkiye'nin İlk "Kitap Eczanesi"ni Açtı

Bursa Şehir Hastanesi’nde Türkiye’nin ilk ‘Kitap Eczanesi’ açıldı. Ellerinde yazılı reçetelerle Kitap Eczanesi’ne gelen çocuklar istedikleri masal kitabını ücretsiz olarak alabiliyor.Bursa’da kitap okuma alışkanlığını artırmayı amaçlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu amaç doğrultusunda 0-12 yaş grubunu hedefleyen “Kitap Eczanesi” projesini gerçekleştirdi.


Türkiye’de bir ilk olan projede, tedavi için Şehir Hastanesi’ne gelen çocukların doktorlar tarafından hastane içindeki Kitap Eczanesi’ne yönlendirilmesiyle okuma alışkanlığı kazanması hedefleniyor.


Çocuklara tedavisi için gerekli ilaçları yazan doktorlar, ilave olarak da çocuk adına düzenlenen bir kitap reçetesi verecek.


Üzerinde “Günde en az 10 sayfa olmak üzere, tok karnına, tercihen bir bardak ılık süt eşliğinde okunması tavsiye olunur” yazılı reçete eczaneye giden çocuklar yaş gruplarına göre istedikleri kitabı alabilecek.


Ayrıca hasta çocuklar kitapla birlikte verilen biletle Büyükşehir Belediyesi’nin sinema ve tiyatro gibi 5 ayrı etkinliğini de ücretsiz olarak izleyebilecek.


Hayatta iyi şeyler de oluyor.
Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page