top of page
Ara

83 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor

"Geleceğe Nefes" kampanyasıyla Türkiye'deki 81 ilin yanı sıra, 30 ülkenin de katılacağı

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 83 milyon fidan toprakla buluşacak.

Bugün çok güzel bir şey oluyor...

Geleceğe Nefes kampanyasıyla 30 ülkede 83 milyon fidan, bugün, saat 11:11'de toprakla buluşacak!


"Geleceğe Nefes" kampanyasıyla Türkiye'deki 81 ilin yanı sıra, 30 ülkenin de katılacağı Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 83 milyon fidan toprakla buluşacak.


Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Türkiye'nin 81 ili ve 922 ilçesinin yanı sıra, bu yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna-Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi 30 ülkenin de katılacağı programla 83 milyon fidan toprakla buluşturulacak.


Vatandaşların kolayca dikim sahalarına ulaşabileceği okul, üniversite, hastane, ibadethane bahçeleri, yol kenarları, köylülerce kullanılan kamusal alanlar, çeşitli kamu kurumlarının bahçeleri ile Orman Genel Müdürlüğünün ağaçlandırma ve toprak muhafaza çalışmaları yaptığı yerleşim yerlerine yakın sahalar öncelikli fidan dikim alanları olarak belirlendi.


Ayrıca salgın nedeniyle, etkinlik sahalarına gidemeyenlere, evlerinin etrafına veya site bahçelerine fidan dikmelerini teşvik etmek için talep edilmesi halinde bedelsiz fidan verilecek.


Hayatta iyi şeyler de oluyor.Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page