top of page
Ara

100 Yaşındaki Düriye Çakar, Yamaç Paraşütüyle İkili Atlayış Yaptı

Muğla'nın Fethiye ilçesine gezmeye gelen 100 yaşındaki Düriye Çakar, torunlarının istediğini kırmayarak yamaç paraşütüyle ikili atlayış yaptı.

"Yaş sadece bir rakamdır." derler ya hani. 100 yaşındaki Düriye ninenin hayat coşkusu, neşesi, cesareti keşke her birimizde olsa...


Muğla'nın Fethiye ilçesine gezmeye gelen 100 yaşındaki Düriye Çakar, torunlarının istediğini kırmayarak yamaç paraşütüyle ikili atlayış yaptı. Hayatında ilk kez yamaç paraşütüne binen Çakar, "Uçmak istiyorum, seyretmek istiyorum, vatanı görmek istiyorum. Gökyüzünden

her şeyi görmek istiyorum" dedi


Antalya'nın Finike ilçesinde yaşayan Düriye Çakar, torunları ile Muğla'nın Fethiye ilçesine gezmeye geldi.Torunlarının isteğini kırmayan Düriye Çakar, Fethiye Babadağ'dan yamaç paraşütüyle tandem (ikili) atlayış yaptı.


Ölüdeniz'i gökyüzünden görmek istediğini belirten Düriye ninenin azmi ve cesareti, gençlere parmak ısırttı. O anlar ise kask kamerasınca görüntülendi.


Düriye nine, Ölüdeniz manzarasına hayran kaldığını belirterek, "Uçmak istiyorum, seyretmek istiyorum vatanı görmek istiyorum. Gökyüzünden her şeyi görmek istiyorum" dedi.Hayatta iyi şeyler de oluyor.

Elif Özmenek Çarmıklı

bottom of page